Mehmet VARIŞLI

Opencart Nebim V3 Entegrasyonu Ücretsiz

  • 2 sene önce, Mehmet VARIŞLI tarafından yazılmıştır.
  • 18 Yorum
  • E-Ticaret
  • 1.553

ENTEGRASYONUN SON HALİ FORUM SİTESİNDEN VERİLECEKTİR. LÜTFEN FORUMDAN TAKİP EDİN.

 

Uzun süredir blog sayfamda yazı paylaşmıyordum. Önceden hazırladığım ve kullandığım bir projemi ücretsiz açık kaynak kod olarak paylaşmak istedim. Opencart & Nebim V3 entegrasyonu artık tamamen ücretsiz ve açık kaynak kod olarak sizlerle. Öncelikle entegrasyon için Nebim V3 yazılımınızda entegratör lisansınızın bulunması gerekiyor. Nebim’den alacağımız tüm verileri json formatında entegrator ile alacağız. Nebim bayinizden entegratör lisansı ve kurulumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Entegratör kurulumunuzu yaptırdıkdan sonra IIS üzerinde çalışan entegratörünüze port belirlemeniz ve ip adresini sabitlemeniz gerekmektedir. Örneğin: 85.105.78.99:1907 gibi bir statik ip ile entegratörünüzü yayına almanız gerekiyor. Statik ip kullanmamızın sebebi, Opencart tarafında sürekli aynı ip adresi üzerinden iletişim kuracağız.

Tüm bunlar hazırsa projemizi kodlamasına başlayalım!

SQL Server tarafında aşağıdaki sorguları çalıştırınız.

Adım 1 

Aşağıdaki sql sorgusunu NebimV3Master veritabanında çalıştırın.

Adım 2

Aşağıdaki sql sorgusunu şirket veritabanında çalıştırın

bu sorgu satış fiyat listesinden fiyat getirmektedir, temel fiyattan fiyat çekmesi istenirse çok kolay editlenebilir yazıya yorum bırakarak destek alabilirsiniz.

Adım 3

Zip içerisinde bulunan dosyaları e-ticaret sitenizin ana dizininde entegrasyon adında bir klasöre upload ediniz. Dosyaları burdan indirebilirsiniz. (Parola mehmetvarisli.com)

Adım 4 

Opencart MySQL veritabanında product_option_value tablosuna  varchar 255 olarak stokID kolonunu en son kolon olacak şekilde ekleyin. Zip dosyasındaki php dosyalarını gözden geçirerek gerekli bilgilerinizi girip calistir.php yi çalıştırın. Sırayla ürünlerini Nebim V3’den Opencart sitenize aktarılacaktır.Opencart 1.5.x ve 2.x.x sürümlerinde sorunsuzca kullanabilirsiniz. İşlemleri yapamayan, hata alan olursa konu altına yorum bırakarak benden (20:00 – 23:00) arası destek alabilir.

Yazılım geliştirme bizzat bana ait olup, ticari olarak asla ve asla pazarlanamaz, tesbiti halinde firmalara ücretsiz dağıtım olduğu bildirilir.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle!