Mehmet VARIŞLI

R10.Net Davetiye Kodu

  • 3 sene önce, Mehmet VARIŞLI tarafından yazılmıştır.
  • 28 Yorum
  • Web
  • 11.194

Merhabalar bilindiği üzere webmaster forum konusunda Türkiye’de lider konumda olan bir sitedir r10.net. Ve günümüzde webmaster forumu olmaktan ziyade webmaster ticaret forumu haline gelmiştir. R10 üzerinde ciddi miktarlarda ticaret yapılmaktadır. Bu ticaretlerin ağrılığı ise site satışı, script satışı, tema – eklenti satışı, seo hizmet paketleri ve domain satışı yer almaktadır. R10’daki ticaret payı yüksek olduğu için haliyle dolandırıcı miktarıda azımsanmayacak kadar yüksektir. Örneğin Murat AYDIN isimli şahıs R10’dan bir çok arkadaşımızı dolandırmış ve kayıplara karışmıştır. 2-3 sene önce meydana gelen bu dolandırma olayı günümüzde hala devam etmektedir. Murat AYDIN isimli şahıs halen R10 üzerinden üyeler ile Skype vasıtasıyla iletişime geçmektedir.

R10 yönetimi ticaret bölümlerinde yaşanan bu gibi olayları azaltmak için davetiye sistemi getirmiştir. Ve bu sistemin mantığı her kullanıcı davet ettiği kişiden sorumludur. Örneğin ben x kişiyi davet ettim ve bu x kişi R10’da bazı kişileri dolandırdı. Hem x kişi banlanır hemde davet eden. Sistem çok güzel işliyor. Multi üyelikler anında banlanıyor (aynı ip adresinden farklı kullanıcı açmak). R10’a üye olmak zor olduğu için haliyle oldukça çekici. Aslında WMAracı’da oldukça kaliteli bir site. Ama bir Alex değil tabi :).

R10 Davetiye kodu lazım olan arkadaşlar bu makaleme yorum bırakarak elime geçen davetiyelerden faydalanabilir. Fakat dediğim gibi size kefil olmam için sizi tanımak zorunda olacağım. Herkese yaptığı işinde başarılar dilerim. Ne iş yaparsak yapalım yaptığımız işin helal olması önemseyelim. Bilgisayar başında dahi olsak Kul Hakkına girmemeye, Dürüst  ticarete özen gösterelim. Sevgiyle Kalın Dostlar…