Mehmet VARIŞLI

Sosyal Medya Seo

  • 3 sene önce, Mehmet VARIŞLI tarafından yazılmıştır.
  • 0 Yorum
  • SEO
  • 1.229

Seo ve ziyaretçiler için sosyal medya vazgeçilmez kaynaklardan birisidir. Ancak hitlerinizin devamlılığı ve googlede yükselmeniz açısından sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanmalısınız.

Buna örnek verecek olursak birçok arkadaşımız sosyal medyadan 10k takipçi 10 k beğeni veya 50k beğeni 50k takipçi satın alıp o hesaplardan reklam yaptığında binlerce kişi sitesine gireceğini sanmaktadır. Öncelikle bu düşünceden vazgeçerek sosyal medyadan ziyaretçi nasil çekeceğiz onun detaylarını inceleyelim.

Öncelikle sosyal medya hesaplarınız her alana hitap eden genel bir portal gibi olmalıdır .Örnek verecek olursak sorun zamalarda popüler olan onedio.com tarzı her insanın ilgisini çekebilecek konuların barındığı bir hesaptı. Sonrasında site haline döndü . Peki nedir bu her insanın ilgisini çekecek  konular ?

En güzel plajlar,erkeklerin bilmesi gereken 10 şey, kadınlerin bilmesi gereken 10şey, oruç tutarken yapmamız gereken 10 şey gibi gibi sınırsız arttırılır. Zaten ben bunları biliyorum diyorsunuz , evet ancak önemli olan bunları sergilemek kullanıcıları kitleyi yakalamak.

Bu şekilde kitle yakalandıktan sonra kendi sitenizin reklamını yaparak hit kazanabilirsiniz.

Onun dışında en büyük hata ! . Siteme ogün 20k ziyaretçi girecek diye vermiş olduğunuz yalan reklamlar.

C.Ronaldo trafik kazası geçirdi -> bit.ly/13523523 bu şekilde linki kısalt Ronaldo öldü diye haber linkine forum sitenizin oyun kategorisini koyarsanız.Kullanıcı o siteyi belkide engelleyecek bir daha asla girmeyecek. Kesinlikle ama kesinlikle bu şekilde reklam vermeyin.

Genel olarak sosyal medya ve ziyaretçi konusundan bahsettik. Alamadığınız cevap varsa sitemiz üzerinde soru sor butonuyla bize iletebilirsiniz.


Bir Yorum Yazın