vBulletin 3.8.8 Güncelleme


Merhaba Değerli Arkadaşlar;

vBulletin Uzun Süre Sonra 3.8.x Ailesine Yeni Bir Versiyon Ekleyerek 3.8.8 Lastest Stable Pack Versiyonunu Yayımladı. Beta Sürümünün Aşılmasını Bekleyerek Bizde Stable Versiyonunu Forumumuza Ekledik.

Öncelikle 3.8.7 veya Daha Alt Sürümlerden Geçecek Arkadaşlar Hepsi İçin Yapacaklarımız Yanıdır.

Adım 1 Yedekleme
Öncelikle Oluşabilecek Tüm Sorunlara Karşı Hosting Panelinizin Backup / Yedekleme Kısmından Full Backup Alınız ve Yedeğinizi Masa Üstünüze Çekip Mysql Klasörünü İnceleyiniz Sitenizi Sql Dosyasını Kontrol Edin.

Adım 2 Yeni Versiyonu İndirin
İkinci Adım Olarak siteadiniz.com/install/upgrade.php Adresinden 3.8.8 Sürümünü İndirin.

Adım 3 Dosyaları Ftp’ye Yükleyin. (Üzerine Yazın)
Yeni İndirdiğiniz 3.8.8 Versiyonunu Var Olan Forum Dizininize Yükleyin Ekrana Gelen Üzerine Yazılsınmı Seçeneğine Evet Diyin. Tüm Dosyaların Eksiksiz Yüklendiğine Emin Olun.

Adım 4 Günceleme
Dosyalar Yüklendikten Sonra install/upgrade.php Yazıp Girin ve Güncelleme İşlemine Başlayın. Sistem Sizi Otomatik 3.8.8 Beta 1 Den 3.8.8 Beta 4’e Kadar Yönlendirecektir. Sağ Alttaki Butona Tıklayarak Devam Edin.

Adım 5 İşlem Tamam
Evet En Son Olarakda Forum Dizininizdeki install Klasörünü Ftp’nizden Siliniz.

Yapamayan Arkadaşlar Konu Altından Yazabilirler.

About This Author

Genç yaşlarda programlama ile tanıştı ve Visual Basic ile başladığı programlama macerasına şuanda PHP, SQL, Javascript, AJAX, CSS, XHTML teknolojileri ile devam etmektedir. Ayrıca ERP ve E-Ticaret Proje Geliştiricisidir.

3 Comments

You can post comments in this post.


 • members.vbulletin.com şifrem yok son sürümü burdan paylaşmanız mümkünmüdür

  orhan 3 sene ago Reply


  • Vbulletin Şahsıma Lisanslıdır. Lisansımı Paylaşamam Sizde Lisans Almak İsterseniz vbulletin.com Adresini Ziyaret Ediniz

   Mehmet VARIŞLI 3 sene ago Reply


   • yoo ben lisansınızı istemedim kesinlikle. sadece orjinal vbulletin dosyalarını istemiştim onlar lisanslı olmuyor zaten kurarken customer number istiyor. benim kendi lisansım var ama members.vbulletin.com bilgilerim yok.vbulletin 3.8.x sürümümü son sürüme yükseltmek istiyorum

    orhan 3 sene ago Reply


Post A Reply