3 Haziran 2023 Cumartesi

Nebim V3 Minimum İnternet Satış Fiyatı Hesaplatma (Temel Fiyatlar)

Nebim V3 ERP sistemi üzerinden e-ticaret pazaryerlerine ürün gönderirken bir ürünü minimum ne kadara satabileceğimi hesaplamam gerekti. Ürünlerimin fiyatlarını temel fiyatlar alanında tutmaktayım ve 6 numaralı fiyat alanın toptan satış fiyatımı tutuyorum ve hazırladığım spye parametre olarak ürün kodunu, pazaryeri komisyonunu ve kargo ücretini gönderiyorum. Sp ise eğer ürünümün temel fiyatının parabirimi USD veya EUR cinsinden ise Nebim’in döviz kuru (trExchangeRateLine) tablosuna bakarak güncel kur bilgisini alıp TRY cinsinden hesaplamasını yapıp sonuç olarak döndürmektedir. İşinize yarayabilir veya başka projeleriniz için editleyebilirsiniz.

Önemli Not; bu sorgunun doğru çalışabilmesi için Nebim V3 Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası döviz kurlarına güncel olarak erişebiliyor olması gerekmektedir. Yapı yalnızca TRY,USD ve EUR para birimleri üzerinden kurgulanmıştır.
 

Yazar Hakkında: Mehmet

1991 Yılında Konya'da doğdum ve uzun zamandır yazılım geliştiricisi olarak çalışmaktayım. E-Ticaret ve dijital pazarlama konusunda projeler geliştirmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir